×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları

Üniversitemiz 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi ders kayıtları 20-28 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Bahar döneminde mazeret kayıtları yapılmayacaktır. Öğrencilerimizin ilan edilen tarih aralığında ders kayıtlarını yapmaları zorunludur. Sadece ders kayıt haftasında ders kaydını tamamlayan öğrenciler için 01-03 Mart 2023 tarihlerinde Ders Ekleme veya Ders Silme işlemi yapılabilecektir.

Öğrencilerimizin http://obs.kayseri.edu.tr ’den ders kayıt servisini kullanarak derslerini seçmeleri ve danışman onayına göndermeleri gerekmektedir. Onaya gönderilen ders kayıtları, danışmanca onaylaması ile birlikte ders kayıt işlemi gerçekleşmiş olacaktır. “Ders Kayıt Sistemi ”ne nasıl girileceği ve nasıl kullanılacağı ile alakalı dosya için TIKLAYINIZ. Ders kayıt dönemi tarih aralığı dışında ders kaydı yaptırılamayacaktır. (Mazeret ders kaydı olmayacaktır. Sadece ders ekleme ve silme yapılabilecektir.) Öğrencilerin mağdur olmamaları için ders kayıt işlemlerini zamanında bitirmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz; vaktinde ders kaydı yaptırmadıkları takdirde, ilgili dönemde hiçbir öğrencilik hakkından faydalanamazlar.

Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numarası yazılan alana Öğrenci Numarasını yazarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası şubelerinden, Halk Bankası İnternet Bankacılığı ve Halkbank ATM'lerini kullanarak yapabilirler.


22 Şubat 2023 Çarşamba